Úvodní stránkaNapsali o nás → Skokanky roku dostanou vejce poštou

Skokanky roku dostanou vejce poštou

20.6.2009 – Sokolovský deník – Na zásilku se mohou těšit Olga Zubová s Věrou Jakoubkovou

Aktéři Festivalu politické písně v Sokolově vyhlásili vítěze internetové ankety Český papaláš. Tím se s absolutní převahou stal Jiří Paroubek. Cenu pro něj převzala jeho manželka Petra. Ochuzeni ale nebudou ani vítězové, respektive vítězky, další kategorie – Skokan roku. Ocenění, kterým je plato s jedním vejcem, dostanou poštou. Na zásilku se mohou těšit Olga Zubová s Věrou Jakoubkovou. Pořadatel festivalu Miroslav Balatka věří, že by se jim cena mohla líbit.

Za Prasárnu roku lidé vybrali vyjádření nedůvěry vládě uprostřed hospodářské krize a předsednictví Evropské unie. Skokankami roku jsou pak hned dvě političky. Jak se budou o cenu dělit?

Uvidíme, jak to celé dopadne a jak se k tomu vyjádří. U té nominace Skokan roku asi ale bude problém. My jsme je dali dohromady, protože po Poslanecké sněmovně poskakovaly společně. Cenu jim tam pošleme na jejich obě jména. No, snad při předávání poštovní zásilky nevznikne nějaký zmatek.

A že cenu vyhrál Paroubek a cenou je vejce, to je naprostá náhoda? Náhoda to určitě není. Iniciátoři vaječného protestu se rozhodli, že náš festival nějak podpoří. To vajíčko je dnes spojené s Jiřím Paroubkem. Nicméně je symbolem nějakého aktu nespokojenosti a že něco není v pořádku.

Zaznamenal jste nějaké ohlasy politiků, že by se akce měla politicky mírnit? Nic výrazného jsme nezaznamenali. Město Sokolov bylo generálním partnerem festivalu a dostali jsme grant. Bez jeho pomoci bychom tuto akci ani nemohli udělat. Spíše nám bylo naznačeno, že by to mělo být možná v určitém směru více pluralitní. A že převaha pana Paroubka v rámci festivalu je natolik velká, že bychom při schvalování grantu možná nemuseli dostat hlasy od zastupitelů ze strany ČSSD. Nicméně, my si myslíme, že jsme udělali co nejvíc. Nominace za ČSSD byly v anketě Český papaláš dvě a za ODS tři. Dokonce si myslím, že jak to dopadlo, způsobila současná vlna takzvaného antiparoubkovství. Na té se to všechno svezlo. Trochu mě to osobně mrzí, já osobně jsem hlasoval pro někoho jiného.

Autor: Milan Hloušek

http://sokolovsky.denik.cz/…0090624.html

24. červen 2009 15:46

Novinky

konečně fotky ze soboty.. a taky video..

24. červen 2009 07:59 ..tak konečně máme a uveřejňujeme fotky ze soboty. Autorem fotek je Láďa Duchoň, myslím, že se mu dost povedly. A Bohdan Bláhovec ještě pro Respekt udělal moc hezkou videoreportáž.

..tak a je po všem..:)

21. červen 2009 17:01 Festival, který jsme chystali více než rok, dnes dopoledne po afterparty se skupinou Kokrhelband skončil.. Všechno dopadlo výborně včetně počasí, které nám včera opravdu přálo. Jsme unavení, ale spokojení. Fotogalerie ze včerejšího závěrečného koncertu budeme

Hlasování ankety ukončeno..

20. červen 2009 00:59 V o půlnoci z 19.-20.6.2009 bylo na partnerském večeru slavnostně ukončeno hlasování v anketě „Český papaláš“. Výsledky ankety

Napsali o nás

Web Festivalu politické písně bude archivovat Národní knihovna

24.6.2009 – Finanční noviny.cz (Ekonomický server ČTK) – Internetové stránky obnoveného Festivalu politické písně Sokolov si vybrala Národní knihovna do svého archivu webových stránek. Archiv slouží k ukládání zajímavých a významných

Skokanky roku dostanou vejce poštou

20.6.2009 – Sokolovský deník – Na zásilku se mohou těšit Olga Zubová s Věrou Jakoubkovou

Paroubková převzala za manžela cenu pro Papaláše roku

20.6.2009 – České noviny.cz – Sokolov – Cenu za vítězství v internetové anketě o Papaláše roku, kterou vyhlásili organizátoři obnoveného Festivalu politické písně Sokolov, dnes v tomto městě za svého manžela

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Ester Kočičková

Týdeník RESPEKT

Transparency International

Inventura demokracie

Karlovarská rocková mapa

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

náhled tisku | tisknout | nahoru

Respekt Karlovarský kraj Město Sokolov Mladá Fronta Dnes Investon s.r.o. Student Agency Radio Beat

2009 – 2010 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia