Úvodní stránkaAnketa „Český papaláš“ → Skokan roku

Skokan roku

Každoročně se objeví někdo, kdo jakoby odnikud vzejde a alespoň na chvíli zazáří. Právě takovým typům je věnována tato kategorie. Překvapili nás, možná i vás, možná své okolí a možná někteří i sami sebe.

15. duben 2009 01:06

Dejte hlas Vašemu Skokanovi roku

Olga Zubová a Věra Jakubková

43,0 %

Olga Zubová a Věra Jakubková

1.místo

První jmenovaná se proslavila už při volbě prezidenta tím, jak jí bylo-nebylo špatně a jak byla-nebyla doma, když jí její zelení přátelé sháněli. Spolu s Jakubkovou pak vytvořila dvojici v duchu Hana a Hana a čím dál víc si začaly vychutnávat svou „důležitost“, která spočívala v tom, že jejich hlasy prostě vláda zoufale potřebovala. K vrcholu pak své snažení dovedly tím, že spolupoložily vládu. Z rozhovorů bylo zřejmé, že zejména Jakubková vlastně ani moc nevěděla, proč to udělala. Ne že by žena malíře, v němž našel oblibu například Rath, na tom byla výrazně lépe. Spíš to vypadá jako „mohly jsme to udělat, tak jsem to teda udělaly“.

Připouštíme, že na jednání a chování obou není nic typicky papalášského. Ale zase jsme nechtěli kvůli těmhle dvěma zavádět zvláštní kategorii „Pipina roku“ nebo něco podobného. Svým počínáním tyto dvě rozhodně skokanky jsou.

počet hlasů: 892

Vladimír Dryml

28,4 %

Vladimír Dryml

2.místo

O Drymlovi vědělo nejvýš pár lékařů a politiků v kraji. To jako o šéfovi soukromé vrchlabské nemocnice. Za jakých okolností a způsobů jednání se k ní dostal, v tuto chvíli neřešíme. Dryml, který do KSČ vstoupil v roce 1987, aby v druhé polovině 90. let působil ve Sdružení podnikatelů, se chvilku pohyboval na ministerstvu zdravotnictví jako náměstek Davida Ratha. Nicméně celostátně skutečně zazářil ve chvíli, kdy se na něj provalilo, že sháněl kompromitující materiály na svou stranickou kolegyni a především soupeřku, „přítelkyni" poslankyni Hanu Orgoníkovou. K jeho následným mediálním výstupům a „vysvětlování“ pak nejlépe poslouží shrnující účinkování v Krausově „Uvolněte se, prosím“. Myslím, že se u tohoto nominovaného můžeme dočkat ještě dalších překvapení.

počet hlasů: 590

Marek Benda

13,8 %

Marek Benda

3.místo

Dlouholetý poslanec parlamentu ovládá při prosazování věcí, o jejichž správnosti je přesvědčen, způsob „tahání za nitky“. Nikdy nijak výrazně nevyčníval, nezavdal ani příliš příležitostí k tomu, aby se řadil do výhradně papalášských řad. „Zabodoval“ však velmi výrazně jako navrhovatel a jedna z hlavních person v souvislosti s tzv. „náhubkovým zákonem“, který od 1. dubna výrazně omezuje možnosti novinářů informovat o šméčkách a podivných kontaktech politiků. To vše pod tvrdými sankcemi vrcholícími až pětiletým vězením pro autora článku.

počet hlasů: 286

Jan Morava

8,9 %

Jan Morava

4.místo

V jedenadvaceti vstoupil do ODS, o dva roky později se stal poslancem parlamentu. Pilně budoval kariéru v souladu se svou politickou vizí, kterou charakterizoval slovy „Pravý čas pro pravé lidi“. Jeho horlivé konání vyvrcholilo tím, že vběhl do novinářské pasti a provalilo se, že sháněl kompromitující materiály na kolegu z ODS Vlastimila Tlustého a chtěl vydírat zelenou poslankyni Olgu Zubovou. „Chtěl jsem se na tom takzvaně politicky udělat,“ vysvětlil následně. Sice se stáhl z parlamentu i z očí veřejnosti, vzhledem ke svému mládí však může pár let počkat a – už zkušenější – znovu se pokusit o návrat mezi papaláše.

počet hlasů: 185

Miloslav Mrština

5,9 %

Miloslav Mrština

5.místo

Tento socdem poslanec stoupal stále vzhůru až do chvíle, kdy se provalilo, že jeho hotel Vyhlídka byl vlastně bordel a sám hoteliér fungoval jako regulérní pasák a navíc obchodník s holkama z Východní Evropy. Na hotel si dokázal v rámci „porcování medvěda" zajistit milionové dotace. Přes všechno lhaní a vykrucování nakonec toto všechno stálo majitele velmi pochybného lustračního osvědčení budování další kariéry. I když, kdo ví, na jak dlouho? Kluci se o svoje kámoše přece vždycky dokázali postarat. Takový Tvrdík by mohl vyprávět.

počet hlasů: 122

Novinky

konečně fotky ze soboty.. a taky video..

24. červen 2009 07:59 ..tak konečně máme a uveřejňujeme fotky ze soboty. Autorem fotek je Láďa Duchoň, myslím, že se mu dost povedly. A Bohdan Bláhovec ještě pro Respekt udělal moc hezkou videoreportáž.

..tak a je po všem..:)

21. červen 2009 17:01 Festival, který jsme chystali více než rok, dnes dopoledne po afterparty se skupinou Kokrhelband skončil.. Všechno dopadlo výborně včetně počasí, které nám včera opravdu přálo. Jsme unavení, ale spokojení. Fotogalerie ze včerejšího závěrečného koncertu budeme

Hlasování ankety ukončeno..

20. červen 2009 00:59 V o půlnoci z 19.-20.6.2009 bylo na partnerském večeru slavnostně ukončeno hlasování v anketě „Český papaláš“. Výsledky ankety

Napsali o nás

Web Festivalu politické písně bude archivovat Národní knihovna

24.6.2009 – Finanční noviny.cz (Ekonomický server ČTK) – Internetové stránky obnoveného Festivalu politické písně Sokolov si vybrala Národní knihovna do svého archivu webových stránek. Archiv slouží k ukládání zajímavých a významných

Skokanky roku dostanou vejce poštou

20.6.2009 – Sokolovský deník – Na zásilku se mohou těšit Olga Zubová s Věrou Jakoubkovou

Paroubková převzala za manžela cenu pro Papaláše roku

20.6.2009 – České noviny.cz – Sokolov – Cenu za vítězství v internetové anketě o Papaláše roku, kterou vyhlásili organizátoři obnoveného Festivalu politické písně Sokolov, dnes v tomto městě za svého manžela

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Ester Kočičková

Týdeník RESPEKT

Transparency International

Inventura demokracie

Karlovarská rocková mapa

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

náhled tisku | tisknout | nahoru

Respekt Karlovarský kraj Město Sokolov Mladá Fronta Dnes Investon s.r.o. Student Agency Radio Beat

2009 – 2010 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia