Úvodní stránkaAnketa „Český papaláš“ → Prasárna roku

Prasárna roku

Název této kategorie se může někomu zdát příliš expresivní, nicméně je to ten nejjemnější výraz, který jsme byli schopni s přihlédnutím k obsahu kategorie zvolit. Jak je z názvu zřejmé, jde o kategorii činů, kterými naše politická scéna projevuje svou úroveň a kulturnost. V souvislosti s názvem kategorie se nabízí i elegantní můstek k Orwellovu mottu v úvodu – autory této věty v jeho knize „Zvířecí farma" byla právě prasata. Může se jednat o čin jednotlivce nebo i skupiny politiků.

9. duben 2009 20:29

Dejte hlas Vaší Prasárně roku

Vyjádření nedůvěry vládě uprostřed hospodářské krize a uprostřed předsednictví EU

52,9 %

Vyjádření nedůvěry vládě uprostřed hospodářské krize a uprostřed předsednictví EU

1.místo

Vyvolání hlasování o nedůvěře vlády a neochota přejmout odpovědnost v momentě, kdy se to díky koaličním poslancům a poslankyním s podivnými motivy podaří, je také velmi povedeným kouskem z naší politické scény. To jsou opravdu stranické tanečky důležitější než reputace České republiky v EU? Důležitější než střídání předsednictví EK? Od strany, která se prezentuje jako proevropská, je to přinejmenším podivné. Dopady tohoto činu přesahují hranice naší republiky. Kvůli čemu?

počet hlasů: 1299

Komunisté zpátky u moci

11,9 %

Komunisté zpátky u moci

2.místo

Kdo by si pomyslel, že komunisti budou po necelých dvaceti letech přímo rozhodovat o věcech. První šok znamenaly výsledky krajských voleb loni na podzim. Následně socialisté bolševikům otevřeli dveře dokořán. A je jedno, zda se spokojili v některých krajích s jejich tichou podporou nebo jestli si je vzali do krajské vlády přímo. V té době však (téměř) nikdo netušil, že další kolo teprve přijde. Pád vlády znamená další vzestup komunistů za vydatné podpory socialistů, ale také našeho pana prezidenta. Ten navíc premiérem jmenoval komunistu. Jedno, že bývalého. V roce 20. výročí změny režimu. Čekají nás předčasné volby. Co bude po nich?

počet hlasů: 291

Placení regulačních poplatků z krajských rozpočtů a rezerv

10,4 %

Placení regulačních poplatků z krajských rozpočtů a rezerv

3.místo

Urputný boj socialistů za poplatky, které jim, světe div se, vyhrály krajské volby je přivedl až k tomu, že vracejí těm, kteří si dají říct, poplatky z krajských rozpočtů – v některých krajích například povodňových rezerv. V rozporu se vším. Nezajímá je, že někoho (nekrajská zdravotnická zařízení, nekrajské lékárny) tím poškozují zcela nepřijatelným způsobem. A když prohrají u soudu, vymýšlejí, jak to celé obejít, ošidit, popřípadě alespoň zveřejnit mobilní číslo na soudkyni, která rozhodla v jejich neprospěch. Zcela nesystémové opatření, jehož řešení patří na půdu sněmovny a ne do pokoutného obcházení zákonů.

počet hlasů: 255

Dlouhodobá neochota vlády jakkoli řešit problém „Justiční mafie“

7,7 %

Dlouhodobá neochota vlády jakkoli řešit problém „Justiční mafie“

4.místo

To, jakým způsobem byla manipulována „kauza Čunek", je neuvěřitelné. Toto nestydaté ukončení kauzy těsně před soudním procesem je útokem na podstatu právního státu. To, co mohla po té veřejnost sledovat je nechutné a to, že s tím vláda v zájmu „nezávislosti" justice, i když nejvyšší státní zástupkyně je ze zákona závislá na vládě je opravdu legrační. To, že vláda neudělala nic a že jakoby nevidí, jaký dopad má toto nicnedělání, jenom ujišťuje veřejnost o tom, že by nejspíš paní Renáta mohla po svém odvolání dělat „problémy". Ani nemluvě o soudci Ceplovi, kterému byl bezdůvodně proces „justiční mafie" odebrán a ani nemluvě o odvolání šéfa libereckých žalobců Adama Bašného. Jak že to napsal Orwell s těmi zvířaty?

počet hlasů: 188

Náhubkový zákon

7,2 %

Náhubkový zákon

5.místo

Právo na svobodu projevu a právo na informace získalo zcela jinou podobu ve chvíli, kdy poslanci schválili novelu trestního řádu, která zakazuje zveřejnění identity obětí zločinů (i když půjde o politiky, třeba i hlavu státu). To vše pod pokutou 5 milionů a 5 let vězení. A s jakou rychlostí poslanci napříč politickým spektrem tenhle zákon, jehož hlavním iniciátorem je Marek Benda, schválili! Proč a za jakým účelem unikají policejní odposlechy, je věc úplně jiná. Ale komu z politiků by se hodilo, aby na něj tímhle způsobem někdo něco zveřejnil? Lépe bude zákonem všem zacpat hubu.

počet hlasů: 177

Podmiňování podpory vojenských misí ČR výměnou za zrušení regulačních poplatků

6,2 %

Podmiňování podpory vojenských misí ČR výměnou za zrušení regulačních poplatků

6.místo

Tato ubohost ve víru dalších událostí dnes již poněkud zapadla, přesto by určitě neměla být zapomenuta. Předvánoční skandál, který vyrazil dech i ostříleným bardům zvyklých na ledacos. Nechutná záležitost, která znejistila naše vojáky, poškodila naši pověst jako spojence, jako člena NATO. Opět povýšení partajních zájmů nad mezinárodní zájmy České republiky. Za 30 kaček, šel bych světa kraj..

počet hlasů: 152

„Fakováky“ ve sněmovně

2,4 %

„Fakováky“ ve sněmovně

7.místo

Vztyčený prostředníček v poslanecké sněmovně je určitě za hranicí způsobu, jak druhému sdělit, co si o něm kdo myslí. Na půdu parlamentu takové gesto prostě nepatří, i když různé projevy některých politiků jsou ještě horší a ostudnější než vytrčený prst. Výstižnější důkaz o celkovém hrubnutí společnosti těžko pohledat.

počet hlasů: 59

Zákaz vstupu novinářů do prostoru před vchodem do sněmovny

0,9 %

Zákaz vstupu novinářů do prostoru před vchodem do sněmovny

8.místo

Od půlky března nesmějí televizní štáby do přilehlých prostor jednacího sálu poslanců. Co kdyby natočili něco nepatřičného! Politici tímto opatřením zrušili možnost, abychom viděli bezprostřední reakce politiků třeba po hlasování o důležitých zákonech. Ale o žádné omezení prý nejde. Každý má právo a možnost si příslušného politika odchytit a odvést do tiskového centra. Je jasné, že každý politik, hlavně ti nafouklí, nadutí a arogantní, ochotně do tiskového střediska půjde. Nebo ne? Holt naši páni poslanci potřebují „klid na práci“.. Kde jsem sakra tohle slovní spojení už slyšel?

počet hlasů: 22

Neochota párování nemocných poslanců při důležitých hlasováních

0,5 %

Neochota párování nemocných poslanců při důležitých hlasováních

9.místo

To, co se občas děje ve sněmovně, je opravdu nářez. Párování je ve všech kultivovaných demokraciích samozřejmostí. Snažit se vítězit hlasování díky nemoci poslance druhé strany už hraničí s hyenismem. Těžko pochopit radost z takto nabytého vítězství. To už není  otázka politické nekultury, ale jakékoli absence elemenetární lidské slušnosti a vychování.

počet hlasů: 12

Novinky

konečně fotky ze soboty.. a taky video..

24. červen 2009 07:59 ..tak konečně máme a uveřejňujeme fotky ze soboty. Autorem fotek je Láďa Duchoň, myslím, že se mu dost povedly. A Bohdan Bláhovec ještě pro Respekt udělal moc hezkou videoreportáž.

..tak a je po všem..:)

21. červen 2009 17:01 Festival, který jsme chystali více než rok, dnes dopoledne po afterparty se skupinou Kokrhelband skončil.. Všechno dopadlo výborně včetně počasí, které nám včera opravdu přálo. Jsme unavení, ale spokojení. Fotogalerie ze včerejšího závěrečného koncertu budeme

Hlasování ankety ukončeno..

20. červen 2009 00:59 V o půlnoci z 19.-20.6.2009 bylo na partnerském večeru slavnostně ukončeno hlasování v anketě „Český papaláš“. Výsledky ankety

Napsali o nás

Web Festivalu politické písně bude archivovat Národní knihovna

24.6.2009 – Finanční noviny.cz (Ekonomický server ČTK) – Internetové stránky obnoveného Festivalu politické písně Sokolov si vybrala Národní knihovna do svého archivu webových stránek. Archiv slouží k ukládání zajímavých a významných

Skokanky roku dostanou vejce poštou

20.6.2009 – Sokolovský deník – Na zásilku se mohou těšit Olga Zubová s Věrou Jakoubkovou

Paroubková převzala za manžela cenu pro Papaláše roku

20.6.2009 – České noviny.cz – Sokolov – Cenu za vítězství v internetové anketě o Papaláše roku, kterou vyhlásili organizátoři obnoveného Festivalu politické písně Sokolov, dnes v tomto městě za svého manžela

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Ester Kočičková

Týdeník RESPEKT

Transparency International

Inventura demokracie

Karlovarská rocková mapa

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

náhled tisku | tisknout | nahoru

Respekt Karlovarský kraj Město Sokolov Mladá Fronta Dnes Investon s.r.o. Student Agency Radio Beat

2009 – 2010 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia