O festivalu

O co nám jde…

Připravujeme festival se širokým hudebním záběrem, na kterém budou kromě hudebníků i výtvarníci, zahraje divadlo, budou se promítat zajímavé filmy. Chceme oslovit širokou skupinu lidí. Chceme vás pobavit, chceme si dělat legraci z něčeho, co k smíchu vlastně vůbec není. Chceme i trochu provokovat. Chceme dát najevo, že nejsme spokojeni se současnou českou politickou kulturou.

Začínáme být totiž v Česku nějak otrlí a už nás nic nepřekvapí. Aféra stíhá aféru, ale nic se neděje. Jako by to už všem bylo jedno. To skoro zapomenuté slovo „papaláš” má podivnou normalizační pachuť, která na nás z jednání některých našich politiků občas dýchne.

Chceme těmto novodobým papalášům náš festival věnovat – někteří naši politici si ho rozhodně zaslouží :)

O co nám nejde…

Rozhodně nechceme uspořádat něco, co by jenom vzdáleně připomínalo to, co se v Sokolově v sedmdesátých a osmdesátých letech každoročně dělo. Pamatujeme si to na vlastní kůži a to bychom vám rozhodně nepřáli..:)

Nechceme, abychom byli spojování s jakoukoli politickou stranou. Festival je nezávislý na jakékoli politické straně nebo hnutí, festival pořádají lidé, kterým vadí současná česká politická kultura.

Nechceme vystupovat jako nějací samozvaní strážci morálky, soudit, hodnotit, kázat. Jenom se nám zdá, že v tom množství „mediálních kauz” politiků nám v Čechách už nepřijde nic divného. Že jsme si zvykli, že vysocí politici si prostě volají s mafiány, že tyto odposlechy unikají z policie a nikdo neví jak a proč, že se u nás staví dálnice dvakrát dráž než v Německu, že spřátelené firmy mají s nástupem kohosi do funkce náhle miliardové zakázky, že se střílí na večírcích, že se shánějí kompromitující materiály, atd. Je toho plná televize, noviny, píšou se o tom knížky. A život jde dál, je toho tolik, že už to všem přijde normální. A právě to se nám zdá nenormální. Chceme si z toho udělat aspoň srandu. Třeba tím alespoň trošku přispějeme ke kultivaci naší mladé demokracie.

Samozřejmě nejde o to, aby kapely, které přijedou, skládaly „angažované” písně pro festival. Ohlasy z kapel jsou velmi pozitivní, už se těší. Svou účastí podporují myšlenku Festivalu proti papalášství.

Co se vlastně chystá

V pondělí 15. 6. 2009 to všechno vypukne – začíná doprovodný program festivalu.

Hlavní hudební část festivalu bude koncert pod širým nebem v areálu Bohemie v Sokolově v sobotu 20. 6. 2009.

Moderátorkou koncertu bude Ester Kočičková (která je současně čestnou členkou „přípravného výboru festivalu”). Připravujeme na sobotu po dobu konání hlavního koncertu také program pro děti návštěvníků. Program budeme uveřejňovat průběžně.

Doprovodný program

Hlavní program

Mediálními partnery akce jsou týdeník RespektMF DNES, Student Agency a Radio Beat.
Festival se koná za finanční podpory města Sokolov, Karlovarského kraje a dalších partnerů.
Další podporu uvítáme.

Novinky

konečně fotky ze soboty.. a taky video..

24. červen 2009 07:59 ..tak konečně máme a uveřejňujeme fotky ze soboty. Autorem fotek je Láďa Duchoň, myslím, že se mu dost povedly. A Bohdan Bláhovec ještě pro Respekt udělal moc hezkou videoreportáž.

..tak a je po všem..:)

21. červen 2009 17:01 Festival, který jsme chystali více než rok, dnes dopoledne po afterparty se skupinou Kokrhelband skončil.. Všechno dopadlo výborně včetně počasí, které nám včera opravdu přálo. Jsme unavení, ale spokojení. Fotogalerie ze včerejšího závěrečného koncertu budeme

Hlasování ankety ukončeno..

20. červen 2009 00:59 V o půlnoci z 19.-20.6.2009 bylo na partnerském večeru slavnostně ukončeno hlasování v anketě „Český papaláš“. Výsledky ankety

Napsali o nás

Web Festivalu politické písně bude archivovat Národní knihovna

24.6.2009 – Finanční noviny.cz (Ekonomický server ČTK) – Internetové stránky obnoveného Festivalu politické písně Sokolov si vybrala Národní knihovna do svého archivu webových stránek. Archiv slouží k ukládání zajímavých a významných

Skokanky roku dostanou vejce poštou

20.6.2009 – Sokolovský deník – Na zásilku se mohou těšit Olga Zubová s Věrou Jakoubkovou

Paroubková převzala za manžela cenu pro Papaláše roku

20.6.2009 – České noviny.cz – Sokolov – Cenu za vítězství v internetové anketě o Papaláše roku, kterou vyhlásili organizátoři obnoveného Festivalu politické písně Sokolov, dnes v tomto městě za svého manžela

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Ester Kočičková

Týdeník RESPEKT

Transparency International

Inventura demokracie

Karlovarská rocková mapa

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

náhled tisku | tisknout | nahoru

Respekt Karlovarský kraj Město Sokolov Mladá Fronta Dnes Investon s.r.o. Student Agency Radio Beat

2009 – 2010 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia